Czy biegamy, czy dopiero planujemy rozpocząć swoją przygodę z bieganiem należy pamiętać o właściwym przygotowaniu.

endomodno

Mowa tu oczywiście o odpowiednio dobranym obuwiu czy odzieży.

Warto jednak urozmaicić swój trening o ciekawą aplikację. która pozwoli zaplanować, przygotować a następnie poddać analizie nasz trening.

Posiadacze tzw. smartfonów moją taką możliwość poprzez pobranie właściwej aplikacji z wybranego sklepu.Ostatnimi czasy jest ich bardzo dużo. Właściciele niektórych marek odzieżowych wprowadzają swoje programy dostosowane do obuwia.

Przedstawimy dzisiaj jedną z takich aplikacji, dzięki której nasz trening stanie się o wiele ciekawszy.

Endomondo

endomodno

Endomondo Sports Tracker

Endomondo Sports TrackerWydawca: Endomondo

Obsługiwane platformy:
Android – tak
Windows Phone – tak
iOS – tak

Najbardziej popularna aplikacja treningowa w Polsce. Obsługiwana przez wszystkie dostępne systemy operacyjne w telefonach.

Endo startAplikacja bardzo prosta w obsłudze, czytelna i zrozumiała.

Posiada dużo opcji treningowych: od wyboru dyscypliny poprzez miarę dystansu, czasu, spalanych kalorii aż do historii oraz statystyk.

W opcji Premium(płatnej) dostajemy o wiele więcej możliwości chociażby rywalizacje, możliwość połączenia aplikacji z pulsometrem i inne.


Aplikacja ma kilka słabych punktów jak zbyt długie odświeżanie i podawanie bieżących informacji z dość dużym opóźnieniem

W przypadku amatorów nie będzie to miało większego znaczenia ale już dla profesjonalnych sportowców może to być znaczący minus.

Aplikacja udostępnia nam gromadzenie znajomych, dzielenie się wynikami, trasami, czasami. Udział w zawodach, tworzenie grup i wiele innych.

endo głowny ekran

Po założeniu konta na endomondo mamy dwie możliwości pracy. Oczywiście pierwszą z nich jest trening z telefonem i uruchomionym programem. Po treningu na telefonie mam kilka widocznych opcji jak dystans, czas, średnie tempo, rozłożone czasy na kilometr, komentarze, mapkę.

Jednak po zalogowaniu poprzez komputer staje się to bardziej czytelne i przejrzyste.

Pełna mapa z naszą trasą, wzniesienia, średnie czasy, nasze indywidualne rekordy i wiele innych.

endo stat

 

Przykład z serwisu dostępnego poprzez komputer.

endo stat2

 

Historia treningów.

endo stat 3

Podsumowując aplikacja Endomondo Sport Tracker jest ciekawym narzędziem, które w jakiś sposób wprowadza nasze treningi w bardziej profesjonalne podejście.

Polecamy oczywiście wszystkim i do każdej dziedziny sportu( nie wiem jak z basenem)

Nie jest to jednak profesjonalne narzędzie. Ze względu na małą ilość parametrów treningowych oraz błędy w pomiarach dystansu i opóźnienia odświeżania przez profesjonalnych sportowców może być nieklasyfikowana.

Nam się jednak podoba. Chyba ze względu na to, że nie jesteśmy profesjonalistami 🙂

Polcamy www.endomondo.com