,,Motywem przewodnim trzeciego Biegu Papieskiego, który odbył się 24 kwietnia 2016 było uczczenie drugiej rocznicy kanonizacji Papieża Jana Pawła II oraz 1050 rocznicy chrztu Polski. Wspólne przebiegnięcie ulicami Lubina odbyło się w tym roku na dystansie ok. 6300 m przez uczestników ubranych w identyczne koszulki.

Do udziału w imprezie zapraszaliśmy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących oraz wszystkich, którzy chcieli aktywnie spędzić wolny czas. Bieg miał na celu popularyzację biegania wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej.

>center>

Start godz. 18:18 spod Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie, meta w Hali.

Trasa III Biegu Papieskiego prowadziła ulicami miasta i wynosi 6300 m.

O 18:18 przyszedł czas na start biegu głównego, a tuż przed nim ponad 1700 zawodników utworzyło ogromną biało – czerwoną flagę Polski ponieważ każdy zawodnik miał na sobie białą lub czerwoną koszulkę z wizerunkiem Ojca Świętego.  Na starcie ustawiały się całe rodziny. Trasa jaką zawodnicy mieli do pokonania to 6300m ulicami miasta. Wśród biegaczy można znaleźli się zarówno młodsi jak i starsi, osoby biegnące z wózkami, księży czy przedstawicieli reprezentujących Nordic Walking. Biegaczom towarzyszyli kibice, którzy zebrali się wokół całej Hali i na ulicach miasta Lubina. Widok niecodzienny, po raz pierwszy udało nam się zgromadzić ponad 4 tysiące osób przed Halą. Wystrzał z broni zakomunikował start, a powinność tę uczynił Biskup Cichy i Prezydenta Miasta Lubina Pan Robert Raczyński. Wraz z uczestnikami wystartował również dron, który leciał nad głowami biegaczy, i zbierał obraz z trasy, widoczny dla wszystkich kibiców zgromadzonych przed i w Hali na ledach. Na trasie na uczestników czekały atrakcje muzyczne które dodawały dodatkowych sił wszystkim uczestnikom.

biegpapieski3

A po niespełna 20 minutach na metę wbiegł zwycięzca czyli Adam Draczyński. Zaraz za metą otrzymał medal wręczony mu przez Prezydenta Roberta Raczyńskiego i Biskupa Stanisława Cichego. Pierwsza piątka, która wbiegła na metę otrzymała medal z rąk Prezydenta Miasta Lubina, Starosty Powiatu Lubińskiego – pana Adama Myrdy i Wójta Gminy Lubin – Pana Tadeusza Kielana oraz wspomnianego Księdza Biskupa Stefana Cichego Pozostałym zawodnikom medale wręczali Nasi nieocenieni wolontariusze.

Na koniec przyszedł czas na ogłoszenie zwycięzców i wręczenie statuetek. Wśród Pań zwyciężyła Anna Ficner. druga była Elżbieta Botuszyn, trzecie miejsce zajęła Anna Zaczyńska. Natomiast wśród panów najlepszy wynik osiągnął Adam Draczyński. Drugie miejsce wywalczył Piotr Ławicki, z trzecim czasem na metę dobiegł Michał Ławrowski.”

Źródło: www.rcslubin.pl/imprezy-cykliczne/bieg-papieski

My zaczniemy opis od zdjęcia 🙂

biegpapieski

Skoro są medale to znaczy, że Anna Gałecka, Beata Gałecka-Ziółkowska i Sebastian Piguła ukończyli bieg.

Teraz do wyjaśnienia pozostaje czas i miejsce.

Po ostatnich wyczynach Ani możemy podejrzewać, że czas na mecie jest znakomity a i miejsce wysokie 🙂

Za chwilkę to sprawdzimy….tymczasem cytat dnia 🙂

biegpapieski2


 

Nowa koszuleczka do kolekcji,

rozgrzewka,

pamiątkowa fotka i do boju 🙂

6,3 km mija bardzo szybko. 

Ania wbiega na metę z czasem 26:45

Tym samym jest 5 Kobietą w klasyfikacji generalnej.

Organizatorzy dziwnie podzielili kategorie albo wcale ich nie podzielili na wiekowe dlatego sam w tym momencie ogłaszam, że jest PUDŁO BRAWO 🙂

Ulalalala  BRAWO

Jest moc w nogach 🙂


Beata Gałecka – Ziółkowska biegnie bardzo mocno,

 notuje przy tym znakomity czas – 36:15

Forma rośnie a to dopiero początek sezonu:)

Serdecznie Gratulujemy !!!!!


Podejrzewamy, że Sebastian biegł całą trasę wraz z Anią i tylko na końcu jeszcze mocniej depnął w gaz.

Dobiega niemal z identycznym czasem jak Anna.

Wynik na mecie – 26:21

Bardzo Wam gratulujemy.

Jak zwykle dajecie z siebie wszystko.

Bardzo miło ogląda się Wasze wyniki.

Walczymy dalej.


Pełne wyniki z zawodów oraz wiele innych informacji na stronie Organizatora.