#3 X B Biegaczu Bądz Bezpieczny !!!!!

Nie wszyscy pamiętają o przepisach, które weszły w życie w drugiej połowie 2014 roku – dotyczą one obowiązku każdego pieszego, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym. Taka osoba musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierowcy. Element odblaskowy na ubraniu biegacza,pieszego,dziecka czy dorosłego to zdaniem wielu ekspertów siedmiokrotne zwiekszenie szansy,że zauważy ich kierowca na drodze, szczególnie teraz w okresie szarugi, deszczu i brzydkiej aury.
Grupa Biegowa BiegamdlaZdrowia.pl wspólnie z Miastem Jelenia Góra we wtorek 7 listopada b.r. około godziny 19 -stej przeprowadziła akcje „3 razy B -Bądź Bezpieczny Biegaczu”. Biegacze Biegaczom wręczyli najlepszy ze środków bezpieczeństwa i ochrony mianowicie OPASKI ODBLASKOWE.
Dlaczego OPASKI?
Przede wszystkim można je w prosty sposób zamocować – mogą owinąć się wokół kostki, ramienia lub paska przy plecaku. Opaska na pewno się nie zsunie. Właśnie dzięki tym właściwościom opaski odblaskowe bardzo często są wykorzystywane przez osoby uprawiające sport na świeżym powietrzu.Już jeden element odblaskowy znacznie poprawia Waszą widoczność po zmroku, istnieje pewna zasada, która daje stuprocentową gwarancję widoczności. Jeśli odblaski znajdą się na wysokości rąk, kolan i klatki piersiowej, każdy kierowca z pewnością zorientuje się, że odblask od świateł jego samochodu pochodzi od osoby pieszej, a nie na przykład innych elementów na drodze. Każdy wieczorowy biegacz, spacerowicz oczywiście dostał swoja opaskę Bezpieczeństwa.

#3XBBiegaczuBadżBezpieczny Akcja na obwodnicy Jeleniej Góry, Serdeczne podziękowania dla grupy Biegowej BiegamDlaZdrowia.pl ,Miasta Jelania Góra , Strimeo,Lucyny Naszej Olimpijki , Biegaczy oraz Mieszkańców Jeleniej Góry.

 

Do zobaczenia na trasie.

 

A TAK TO WSZYSTKO WYGLĄDAŁO OKIEM KAMERY. 

Biegaczu bądź widoczny

Fajna akcja biegaczy z Miasto Jelenia Góra. Brawo!!!#telewizja #Strimeo Biegam Dla Zdrowia – Grupa Biegowa Jola Siarkiewicz Maja Majer Andy Domag Lucyna Kornobys

Opublikowany przez Strimeo na 8 listopada 2017

 

Fotogaleria